Przeskocz do treści

Idealna pościel do łóżeczka dla niemowląt

Pościel dziecięca do łóżeczka to niezbędny element dziecięcej wyprawki, którą przygotowuje każda mama spodziewająca się dziecka. Kiedy dziecko jest w okresie niemowlęcym, należy bardzo ostrożnie podejść do tematu. To pierwszy kontakt dziecka z pościelą, więc musi być ona wyjątkowa.

Poza tym nie powinna być zbyt duża, gdyż nie zmieści się do niewielkich rozmiarów łóżeczek. Kiedy dziecko już podrośnie i łóżeczko dla niemowląt przestanie spełniać swoją rolę, do większego łóżeczka konieczna będzie większa pościel. Odpowiednio dobrana pościel zapewni spokojny sen dziecku. Warto wybierać przyjemne w dotyku materiały, które są przewiewne i oddychające. Pościel do łóżeczka dopasowana do pory roku jest bardzo istotną kwestią. Te na sezon jesienno-zimowy powinny być zdecydowanie grubsze i cieplejsze. Z kolei te na sezon wiosenno-letni cieńsze i mniej ciepłe.

 

Gluck.pl - pościel do łóżeczka

Jeśli u dziecka pojawi się alergia należy zakupić pościele hipoalergiczne. Na rynku dostępne są różne pościele. Większość z nich wykonana jest z bawełny lub przyjemniejszej w dotyku bawełny satynowej. Często także cienki kocyk może sprawdzać się idealnie. Dla najmłodszych dzieci świetnie sprawdza się pościel do łóżeczka z ochraniaczem. Dzięki temu rozwiązaniu produkt zapewnia nie tylko spokojny sen, ale także bezpieczeństwo najmłodszych pociech.

Standardowe rozmiary, które charakteryzują pościel dla dzieci do łóżeczka to:
- 120x60,
- 120x90,
- 135x100,
Warto wybrać taką pościel do łóżeczka, która pasuje wymiarem, aby nie zwijała się podczas snu dziecka i aby się nie przemieszczała, by nie trzeba było jej poprawiać w nocy. Możemy zakupić całe zestawy pościeli lub samodzielnie skomponować zestaw do łóżeczka.