Przeskocz do treści

Czy warto stosować specjalne worki i wkłady do kosza na pieluchy?

Kosz na pieluchy to ten element wyprawki dla dziecka, który budzi najwięcej wątpliwości przyszłych rodziców. Czy rzeczywiście jest on potrzebny? Czy zwykły kosz na śmieci nie wystarczy? Zwolenników tego wynalazku jest tyle samo, co jego przeciwników uważających to za zbędny wydatek.

Czym jest kosz na pieluchy?

Jak sama nazwa wskazuje jest to kosz, do którego wyrzuca się zużyte pieluszki jednorazowe i wielorazowe. Tym, co odróżnia go od zwykłego kosza na śmieci jest specjalna budowa, która pozwala na zatrzymywanie brzydkich zapachów wydobywających się z pieluszki wewnątrz kosza. Dzięki temu kosz ten może stać w dowolnym miejscu w domu.

Kosz na brudne pieluchy może jednorazowo pomieścić nawet ponad 20 pieluszek (w zależności od rozmiaru), co sprawia, że spokojnie można go opróżniać raz na kilka dni. W przypadku zwykłego kosza na śmieci byłoby to niemożliwe, bo o ile pojemność kosza nie jest problemem, to jednak nieprzyjemny zapach zmusza do częstszego opróżniania kosza na śmieci po wrzuceniu do niego pieluch.

Wkłady i worki do kosza na pieluchy

Jeśli zdecydujemy się na zakup kosza na pieluchy, należy pamiętać, żeby zadbać również o specjalne wkłady do kosza na pieluchy lub worki do kosza na pieluchy, które idealnie będą pasować do wybranego przez nas modelu.

Na rynku dostępne są również kosze na pieluchy, do których można wkładać zwykłe plastikowe worki na śmieci. Wszystko zależy od wybranego przez nas modelu.

Czy warto zainwestować w kosz na pieluchy?

Odpowiedź na to pytanie jest trudna. Z pewnością kosz na żużyte pieluchy ma pewne zalety, z których największą jest właśnie niewydostawanie się brzydkiego zapachu na zewnątrz pojemnika. Dzięki temu bez problemu możemy taki kosz postawić w tym pomieszczeniu, w którym najczęściej przewijamy dziecko, nawet jeśli jest to sypialnia czy salon. Również w tym pomagają specjalne worki i wkłady do kosza na pieluchy.

Umiejscowienie kosza w pobliżu przewijaka sprawia, że kosz będzie zawsze pod ręką i od razu możemy do niego wyrzucić pieluchę. Jeśli wyrzucamy pieluchy do zwykłego kosza, to najczęściej podczas przewijania odkładamy ja na bok do późniejszego wyrzucenia. W takiej sytuacji musimy uważać, żeby zawartość pieluchy niczego nie pobrudziła.