Przeskocz do treści

Czym jest mozaika ścienna

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu czy mieszkaniu jest łazienka. Przy jej urządzaniu czy remontowaniu warto zastanowić się więc nad tym, jak powinna ona wyglądać i w jakim stylu ma być utrzymana. Najpopularniejszym materiałem wykończeniowym są bez wątpienia płytki - dzięki nim można nadać łazience niepowtarzalny charakter, a przy tym uczynić ją funkcjonalną i praktyczną.

Kiedy zdecydujemy się na mozaikę ścienną nabierze ona też niepowtarzalnego wyglądu. W trakcie wyboru odpowiedniej mozaiki na ścianę warto zwrócić uwagę na ich jakość i właściwości. Powinny być one odporne nie nie tylko na wysoką wilgotność czy wodę, ale także na uszkodzenia mechaniczne, np. pęknięcia. Co więcej, można zdecydować się także na płytki, które hamują rozwijanie się grzybów czy bakterii. Charakteryzują się także niską chłonnością płynów, przez co zachowują swój początkowy wygląd przez bardzo długi czas.

mozaika na ścianę

Mozaiki ścienne

Mozaiki na ścianę dostępne są w wielu kolorach, wzorach, rozmiarach, jak i wykończeniu. Projektując łazienkę można wybrać glazurę o stonowanych odcieniach, która sprawi, że pomieszczenie będzie uniwersalne i klasyczne. Dostępne są mozaiki ścienne jednolite albo przyozdobione. Płytki te potrafią imitować wygląd różnych materiałów.

Niezależnie więc od gustu i preferowanego stylu, można wyłożyć łazienkę kafelkami, które będą przypominać beton czy cement. Taka aranżacja sprawdzi się w przypadku osób, które lubią nowoczesny styl, ale tradycyjne rozwiązania. Gładkie i błyszczące płytki to bardzo popularny model, ale można wybrać także takie, które swoją teksturą przypominają np. drewno. Takie rozwiązanie uczyni łazienkę przytulniejszą i jeszcze bardziej ułatwią dopasowanie jej do swoich potrzeb.

Popularne w ostatnim czasie są również modele, które imitują marmur - sprawdzą się w eleganckich przestrzeniach i nadadzą im odrobiny szyku i elegancji. Dzięki popularności mozaiki na ścianę, bez większych problemów można dopasować aranżację łazienki do wyglądu i stylu całego domu czy mieszkania i to niezależnie od tego, czy powstaje ona od zera, czy jest w trakcie remontu.

Zalety mozaiki na ścianę

Niewątpliwą zaletą tego materiału jest to,że można nim wyłożyć zarówno podłogę, jak i ściany - dzięki temu można zachować jednolity styl łazienki i zapewnić komfort użytkowania tego pomieszczenia. Będzie ono bezpieczne i w pełni funkcjonalne.

Płytki do łazienki nie przysparzają wielu problemów w trakcie ich kładzenia, przez co dzięki odrobinie doświadczenia i wprawy, można położyć je samodzielnie. Jest to materiał idealny dla tego typu pomieszczeń, bowiem potrafi zachować swój dobry wygląd przez bardzo długi czas, a na dodatek jest łatwy w utrzymaniu.

Ścienna mozaika nie wymaga specjalnego traktowania w czasie sprzątania, ich czyszczenie jest proste i szybkie. W trakcie urządzania swojej łazienki warto więc postawić na płytki, które cechuje wysoka jakość, a w trakcie ich montażu - precyzja wykonania. Płytki to materiał, który łączy w sobie dobry wygląd i funkcjonalność.