Przeskocz do treści

Czym są rozjaśniacze do włosów

Rozjaśniacze do włosów cieszą się niezwykłą popularnością zarówno w salonach fryzjerskich jak i naszych domach. Jednak ich nieumiejętne użycie może spowodować niemiłe skutki.

Dlatego decydując się na ten zabieg najlepiej jest postawić na profesjonalizm doświadczonych specjalistów. Jeśli jednak postanowimy samodzielnie dokonać rozjaśniania, warto zwrócić uwagę na pewne aspekty tak, aby nie zniszczyć struktury naszego włosa oraz nie narazić ich na nadmierne wysuszenie.

Rozjaśnienie włosów

Kremy i farby do rozjaśniania zawierają składniki, które utleniają pigmenty włosów, "pozbywając" się w ten sposób ich naturalnego koloru. Domowy produkt potrafi rozświetlić kolor o około 7 tonów, jednak niewskazane jest, aby tak gwałtowny zabieg wykonany był jednorazowo. Ze względu na kondycję włosów po całym procederze, prawidłowy sposób polega na ustaleniu kilku sesji, gdzie każda z nich rozjaśni nasze włosy o maksymalnie 2-3 tony.

Dobre kosmetyki do włosów

Dobre kosmetyki zapewnią nam ochronę oraz pożądany efekt. Nowoczesne rozjaśniacze dostępne są w postaci kremów, past, płynów lub pudru. Zatem każdy z nas może wybrać taki kosmetyk, jaki będzie najwygodniejszy do aplikacji.

Tuż po ocenie stanu naszych włosów, najważniejsze jest, aby wybrać profesjonalne kosmetyki do rozjaśniania, które nie zrobią nam krzywdy i zlikwidują ryzyko niepożądanych skutków. Jednak niezależnie od tego na jaki produkt się zdecydujemy, musimy bezwzględnie postępować zgodnie z krokami zawartymi w instrukcji. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że zabieg przyniesie odpowiedni efekt końcowy.

Po zabiegu rozjaśniania włosów

Włosy po zabiegu rozjaśniania wymagają szczególnej pielęgnacji i ostrożnego traktowania. Konieczne może się okazać stosowanie odżywki lub olejku, tak aby czupryna nie puszyła się oraz nie sprawiała problemów przy rozczesywaniu. Również końcówki stają się często kruche i wrażliwe, często potrzebując skrócenia. Lepiej też zrezygnować z suszarek i chronić włosy przed wysoką temperaturą.

Więcej po adresem: https://trena.pl/189-rozjasniacze-do-wlosow