Przeskocz do treści

Gdzie kupić odkurzacz wodny z turboszczotką

Ostatnimi czasy odkurzacze wydają się wchodzić w nową epokę. Coraz częściej konsumenci przy wymianie tego sprzętu decydują się na kupno nowoczesnych i wielofunkcyjnych urządzeń, które ułatwią i przyspieszą wszelkie nieprzyjemności związane ze sprzątaniem. Jednym z takich sprzętów jest tak zwany odkurzacz wodny, do którego często wybieranym gadżetem jest turboszczotka.

Odkurzacz wodny - czym jest

Odkurzacz wodny to nic innego jak odkurzacz ze specjalnym filtrem wodnym, który zatrzymuje większą ilość zanieczyszczeń niż ten zwyczajny. Dzięki obecności tego filtra, powietrze zostaje oczyszczone z kurzu, a wraz z nim z powodujących alergię roztoczy, części bakterii i grzybów.

Dodatkowo, wiele odkurzaczy wodnych posiada również funkcję nawilżania powietrza. Kupno tego odkurzacza nie tylko umożliwia dokładne czyszczenie podłóg, ale ułatwia też funkcjonowanie alergikom.

Odkurzacz wodny z turboszczotką?

Turboszczotka to jedna z końcówek do odkurzacza, charakteryzująca się szczególnie dużą dokładnością w oczyszczaniu dywanów, tapicerek i podobnych z sierści pupili oraz własnych włosów. Jej nazwa wzięła się od specjalnej, obracającej się szczoteczki znajdującej się po spodniej stronie końcówki.

Jest to bardzo popularny i ceniony przez wielu użytkowników odkurzaczy gadżet. Posiadając odkurzacz wodny z turboszczotką można pozwolić sobie na dokładne czyszczenie - odkurzanie oraz mycie - nie tylko samych podłóg, ale i pranie dywanów oraz niektórych części mebli. Taki zestaw z pewnością zadowolił każdą perfekcyjną panią domu.

Odkurzacz z turboszczotką

Źródło: https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/odkurzacz-wodny-z-turboszczotka-31.html

Wady odkurzacza wodnego

Należy przy tym być świadomym, że ceny takiego odkurzacza kilkukrotnie przewyższają cenę zwykłego, najtańszego urządzenia. Okazuje się jednak, że koszty eksploatacji odkurzacza wodnego z turboszczotką są bliskie zeru - nie trzeba wymieniać worków, filtrów - wystarczy sama woda.

Innym problemem związanym z odkurzaczem wodnym jest jego waga - jako, że musi pomieścić co najmniej kilka litrów wody, będzie też ważył odpowiednio więcej. Projektanci rozwiązali tę kwestię poprzez zamontowanie odkurzaczowi dużych kółek, umożliwiających sprawne poruszanie urządzeniem.

Czy warto kupić odkurzacz z elektroszczotką

Mimo tych kilku wad, kupno odkurzacza wodnego z turboszczotką to bardzo dobry pomysł szczególnie wtedy, gdy dom zamieszkuje osoba z alergią. Innym czynnikiem przemawiającym za tym pomysłem jest duża powierzchnia domu czy mieszkania i konieczność częstego sprzątania. Urządzenie to z pewnością będzie  w tych przypadkach niezwykle pomocne.