Przeskocz do treści

Herbaty ziołowe aromat na wiosnę

Yunnan Zao Chun 2019 oznacza wczesną wiosnę - dlatego jest to pierwsza herbata z tegorocznych zbiorów. Wyróżnia się niezwykle aromatycznym smakiem i zapachem - takim, aby przypominał początek wiosny. Aromat głównie się opiera o kwiaty i zioła prosto z łąk, czy innych otwartych przestrzeni otoczonych przez piękną naturę i świeże powietrze. 

Do ich wytwarzania potrzebne są małe liście. W liściach herbaty daje się wyczuć zapach kwiatowy, natomiast smak z pewnością zachęci wielbicieli cytrusów, zwłaszcza że jest on niezwykle intensywny. Ma charakterystyczny żółto-zielony kolor jak większość chińskich herbat. Również pochodzi ona z upraw górskich, ale już z nieco niższych niż poprzednie - 1100 m.n.p.m.

Tradycyjne herbaty - herbata czarna

Fani czarnych herbat również mogą znaleźć swoją faworytkę. Jest nią Meizhan Hongcha 2018 – łącząca w sobie smaki miodowe i korzenne. Wytrawni klienci z pewnością wyczują nuty miodowo-kakaowe, jak i również owoce tropikalne. Aby uzyskać właściwy efekt, należy pamiętać o długim parzeniu tego rodzaju herbaty przy użyciu dużej ilości wody. Jest ona przetworzona w sposób typowy dla prowincji Fuijan w Chinach.

Warto wspomnieć także o herbacie Golden Monkey pochodzącej z prowincji Yunnan. Ta czarna herbata wyróżnia się przede wszystkim słodkim smakiem oraz nutką dymu. Nazwa Złota Małpa nie jest oczywiście przypadkowa. Jest spowodowana szczególnym wyglądem pąków, które przypominają łapy małp - za sprawą długości i meszku, który je pokrywa.

Również Japonia jest krajem słynącym z wielu niezwykłych herbat. Taką jest np. Sencha Miyazaki pochodząca z południa kraju. Charakteryzuje się niezwykłą świeżością i wyjątkowym aromatem. Można w niej wyczuć polne kwiaty i trawy. W smaku z kolei znajduje się słodka gorycz, która przypomina głównie brzoskwinie. Jest to bardzo orzeźwiający produkt idealnie nadający się do spożycia na świeżym powietrzu w ciepłe dni.

Herbaty klasyczne z Afryki

Jeśli chodzi zaś o tradycyjne napoje zachowane w Afryce, to Malawi White Peony na pewno nie zawiedzie fanów gatunku. Jest to pochodząca z Malawi herbata o bardzo intensywnym smaku. Właśnie dzięki niemu zyskała ono grono wielbicieli na całym świecie. Jej smak nieco odróżnia ją od herbat azjatyckich. Z jednej strony kolor jest jasnożółty, a z drugiej posmak, w którym oprócz ziół da się poczuć m.in. róże. Napar mimo swojej intensywności jest jednak przyjemny i będzie w stanie ucieszyć każde podniebienie.

Herbaty ekologiczne

Fani produktów ekologicznych również będą szukać rozwiązań dla siebie i oni także nie zostaną zawiedzeni ofertą. Wśród popularnych herbat jest Sencha Yabukita Organic 2018. Pochodzi ona z południa Japonii, gdzie dominują ekologiczne uprawy.

Kuszący jest zapach suchych liści, którym najbliżej do zielonego jabłka. Jednak już po zaparzeniu można zauważyć pewną zmianę, gdyż aromat staje się bardziej kwiatowy. Smak opiera się natomiast o skórkę brzoskwini i białe winogrona. Jest to bardzo wartościowa orzeźwiająca herbata dla osób preferujących lżejsze smaki.

Pochodzenie z okolic wulkanu Kirishima, gdzie ekologiczne rolnictwo jest obecne od 50, lat daje pewność, że herbata będzie wysokiej jakości.

Również herbata Sencha Fukamushi Asanoka Organic 2018 to klasyczna ekologiczna herbata. Charakteryzuje się rozdrobnionymi listkami i naparem o mocno zielonym kolorze. Warto zauważyć, że posmak jest cierpki i przypomina skórki brzoskwini, a jednocześnie kontrastuje z wyraźnie zaznaczoną słodyczą.

Charakterystyczny jest sposób jej przyrządzania - tzw. styl fukamushi oznacza, że liście są przez długi czas poddawane obróbce parą wodną. Ten rodzaj naparu stworzono, krzyżując dwa najbardziej znane chińskie krzewy.

Ekologiczne herbaty ziołowe znajdziesz w sklepie z produktami naturalnymi: https://witaminowybazar.pl/herbaty-ziolowe