Przeskocz do treści

Idealna pościel do łóżeczka dla niemowląt

Pościel antyalergiczna dla dziecka

Pościel dziecięca do łóżeczka to niezbędny element dziecięcej wyprawki, którą przygotowuje każda mama spodziewająca się dziecka. Kiedy dziecko jest w okresie niemowlęcym, należy bardzo ostrożnie podejść do tematu. To pierwszy kontakt dziecka z pościelą, więc musi być ona wyjątkowa.

Poza tym nie powinna być zbyt duża, gdyż nie zmieści się do niewielkich rozmiarów łóżeczek. Kiedy dziecko już podrośnie i łóżeczko dla niemowląt przestanie spełniać swoją rolę, do większego łóżeczka konieczna będzie większa pościel. Odpowiednio dobrana pościel zapewni spokojny sen dziecku.

Warto wybierać przyjemne w dotyku materiały, które są przewiewne i oddychające. Pościel do łóżeczka dopasowana do pory roku jest bardzo istotną kwestią. Te na sezon jesienno-zimowy powinny być zdecydowanie grubsze i cieplejsze. Z kolei te na sezon wiosenno-letni cieńsze i mniej ciepłe.

Alergia u dziecka

Gluck.pl - pościel do łóżeczka

Jeśli u dziecka pojawi się alergia należy zakupić pościele hipoalergiczne. Na rynku dostępne są różne pościele. Większość z nich wykonana jest z bawełny lub przyjemniejszej w dotyku bawełny satynowej. Często także cienki kocyk może sprawdzać się idealnie. Dla najmłodszych dzieci świetnie sprawdza się pościel do łóżeczka z ochraniaczem. Dzięki temu rozwiązaniu produkt zapewnia nie tylko spokojny sen, ale także bezpieczeństwo najmłodszych pociech.

Standardowe rozmiary, które charakteryzują pościel dla dzieci do łóżeczka to:

  • 120x60,
  • 120x90,
  • 135x100,

Warto wybrać taką pościel do łóżeczka, która pasuje wymiarem, aby nie zwijała się podczas snu dziecka i aby się nie przemieszczała, by nie trzeba było jej poprawiać w nocy. Możemy zakupić całe zestawy pościeli lub samodzielnie skomponować zestaw do łóżeczka.