Przeskocz do treści

Jaka spacerówka do samolotu?

Loty samolotem z dzieckiem wcale nie muszą być uciążliwe. Wystarczy się do nich odpowiednio przygotować i pamiętać o paru kwestiach, które pozwolą nam się cieszyć spokojnym i miłym lotem.

Spacerówka do samolotu - jak wybrać wózek turystyczny?

Zanim w ogóle zdecydujemy się na lot samolotem, trzeba zadbać o to, by spacerówka do samolotu była odpowiednio przygotowana na taką podróż. Warto zatem poznać, jakie są konkretne zasady u danego przewoźnika. Drugą kwestią jest to, by wózek dawał się składać, dzięki czemu przewiezienie go będzie możliwe.

Do 2. roku życia dziecka rodzice mają szansę na bezpłatne przewożenie wózka, ale także nosidełka czy łóżeczka turystycznego. Czasem jednak można liczyć na wyjątek w przypadku starszych dzieci, ale to pod warunkiem, że w samolocie jest wystarczająca ilość miejsca.

Wózek przygotowany do lotu

Istotne jest także to, by spacerówka do samolotu została odpowiednio przygotowana. Przeważnie rodzice decydują się na owinięcie jej (po złożeniu) folią strech lub skorzystanie ze specjalnego pokrowca, który można znaleźć w sklepach internetowych oraz często na stronach producentów wózków.

Dodatkowo istotne jest odpowiednie oznaczenie wózka. Można przewiązać go charakterystyczną wstążką, wykorzystać brelok lub karteczkę z imieniem i nazwiskiem.

Kiedy oddaje się wózek przed lotem?

Wózek można oddać już podczas odprawy bagażu. Składa się go i zostawia w miejscu wskazanym przez personel. Można go także zabrać ze sobą jako bagaż podręczny, ale to dotyczy jedynie spacerówek, które da się złożyć do odpowiedniego wymiaru. W innym wypadku musza lecieć w luku bagażowym.

Wózek można także oddać tuż przed samym wejściem na podkład. Jest to o tyle dobre, że dziecko może się jeszcze zdrzemnąć przed lotem.

W jakim wieku dzieci mogą latać?

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci nie zawsze można je zabierać w podróż lotniczą. Przede wszystkim istotne jest zabranie wózka typu spacerówka do samolotu. Dzięki temu będziemy pewni, że możemy go zabrać ze sobą na czas lotu.

Poza tym przeważnie nie lata się z dziećmi poniżej 7. dnia życia. Chodzi bowiem o to, że ich młodych organizm nie jest jeszcze gotowy na taki lot i może to być dla nich niebezpieczne.