Przeskocz do treści

Kiedy pomoże adwokat rodzinny Wrocław

Jak powinny przebiegać kontakty z dzieckiem/dziećmi, jeżeli dorośli zdecydują się na rozstanie? Wydawać by się mogło, że jest to sprawa dla wielu oczywista. Tylko, że tak faktycznie nie jest. Gdyby tak faktycznie było, to prawo rodzinne całkiem możliwe, że nigdy by nie powstało. Podczas rozstania się dwójki dorosłych osób, które są odpowiedzialne za dzieci małoletnie, warto zadbać o uregulowanie wszystkich kwestii - również, jeżeli chodzi o kontakty z dzieckiem.

Adwokat rodzinny Wrocław - dla dobra dziecka

W Polsce jest wiele takich przypadków, gdzie matka/ojciec wręcz jawnie wyraża się, że nie chce, aby dziecko miało kontakt z drug stroną. Jeżeli faktycznie istnieją przesłanki do tego, to jak najbardziej taką rzecz można załatwić.

Po to jest adwokat rodzinny Wrocław, który będzie działał w taki sposób, aby zabezpieczyć dobro nie tylko osoby dorosłej, ale również dziecka.

Przy czym trzeba mieć solidne podstawy do tego, aby ograniczyć kontakty rodzicielskie lub też całkowicie ich zakazać. Jeżeli ktoś tak robi, bo po prostu ma swoje "widzimisie", to może być przekonany o tym, że jego pozew zostanie odrzucony. Jeżeli ktoś trafi na wyjątkowo upartego sędziego/sędzinę, to może sobie jeszcze takimi posunięciami zaszkodzić.

Kontakty z dzieckiem

Adwokat rodzinny Wrocław może skierować w imieniu swojego klienta o to, aby kiedy dziecko będzie dokładnie widywało się z dzieckiem. O takie coś powinna postarać się każda osoba - niezależnie od tego w jakim stopniu dogaduje się z drugą osobą. Tak, postanowień sądu należy się trzymać, ale jeżeli ktoś będzie chciał, a druga strona mu to umożliwi, to zawsze z dziećmi będzie mogła widywać się częściej.

Prawo rodzinne jest niezwykle skomplikowaną dziedziną. Jego zrozumienie nie jest łatwo. Wszystko czynione jest w taki sposób, aby jak najmniej zaszkodzić osobom małoletnim. Podczas rozprawy (jeżeli takowa będzie), to może zostać złożony wniosek o to, aby to nawet dziecko zostało przesłuchane, jeżeli rodzice nie będą w stanie się dogadać. Wszystko dla dobra dziecka, dzięki czemu to będzie miało szanse na prawidłowe kontakty z obojgiem swoich rodziców, co będzie dla niego ważne.