Przeskocz do treści

Kocyki dla dzieci – na co zwracać uwagę przy wyborze

Kocyk służy dziecku już od pierwszych chwil życia i będzie mu towarzyszyć przez kilka kolejnych lat. To dlatego jest tak ważnym elementem wyposażenia wyprawki dla malucha i należy zwrócić na niego szczególną uwagę. Materiał, krój, a nawet wzór są istotne dla dziecka, a co za tym idzie, dla rodziców. 

Ciepły, miękki, ładny, funkcjonalny kocyk dla dziecka!

Główne zadanie dla kocyków dziecięcych to oczywiście zapewnienie ciepła maluchowi. Ochrona przed zimnem zależna jest przede wszystkim od rodzaju materiału i jego grubości, ale także od jakości wykonania. Nie są to jednorazowe rzeczy, a dzieci, szczególnie starsze często brudzą swoje kocyki. Dlatego ważne jest, żeby materiał był w stanie przetrwać częste wizyty w pralce i bez strat na swojej elastyczności i miękkości.

Do tego trzeba pamiętać, że dzieci często zaprzyjaźniają się z kocykami, które im towarzyszyły od maleńkości. Długie użytkowanie oznacza, że często będzie on częścią zabawy, towarzyszem podróży i elementem potrzebnym do spokojnego snu malucha. Wysoka jakość tkanin sprawi, że kocykowi niestraszne będą użytkowanie, brud ani zła pogoda.

A skoro mowa o warunkach atmosferycznych, kocyk należy dobrać także ze względu na porę roku. Cieńszy idealnie sprawdzi się na wiosnę i lato, ale musi dobrze przepuszczać powietrze i nie uczulać malucha. Żeby wyeliminować ryzyko alergii skórnych i podrażnień, należy wybierać te wykonane z hipoalergicznych i delikatnych materiałów.

Kocyki dla niemowląt - przede wszystkim bezpieczeństwo

W momencie, gdy dziecko zacznie ząbkować, kocyk często będzie lądował w buzi malucha, dobrze więc, żeby był bezpieczny. Koraliki i urocze kokardki są ładnym elementem ozdobnym, ale mogą trafić do ust malucha i być powodem zakrztuszeń. Choć należy poświęcić urok na rzecz dobra dziecka i spokoju ducha rodziców, nie trzeba jednak całkowicie rezygnować z wyglądu.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór wzorów tkanin, od słodkich zwierzątek, poprzez figury geometryczne, aż do modnych wzorów dżungli i egzotycznej roślinności. Kolory i wzory mogą zainteresować dziecko i służyć nauce najpierw skupiania uwagi, a później bardziej praktycznych rzeczy, jak nazwy zwierząt i figur.

Kocyk dla dzieci jest ważnym, a często zapominanym elementem wyprawki dla niemowlaka. Nie dziwne, przyszli rodzice już i tak mają wiele na głowie, począwszy od przeorganizowania swojego życia, skończywszy na wybuchowej mieszance stresu i ekscytacji związanej z oczekiwaniem malucha. Przez to kocyk idealnie sprawdzi się jako prezent dla maluszka, a ponieważ łączy funkcjonalność z przyjemnością, sprawi on wielką radość i rodzicom i dziecku.

Zobacz kocyki dla dzieci w sklepie Tamaja (tamaja.pl/kocyki-dla-dzieci)