Przeskocz do treści

Odzywki białkowe niezbędne dla sportowców

Lato coraz bliżej, a więc coraz więcej ludzi zaczyna dbać o swoją sylwetkę. Z tego względu osoby ćwiczące na siłowni często rozpoczynają również suplementację odżywką białkową. Jest to w pełni zrozumiałe oraz racjonalne podejście do sprawy. Otóż każda osoba wykonująca dodatkową aktywność fizyczną, automatycznie zwiększa swoje zapotrzebowania na kalorie oraz makroskładniki, właśnie takie jak białko, tłuszcze i węglowodany. Jednak nie tylko kulturyści, ale również i osoby uprawiające inne sporty z pewnością sporą zyskają dzięki zwiększeniu podaży białka  w diecie.

Dla kogo suplementacja odżywką białkową?

Na początku warto zaznaczyć, że odżywka białkowa jest w pełni bezpieczna oraz dozwolona praktycznie dla wszystkich. Nie ma tutaj większych przeciwwskazań do jej spożywania, szczególnie w obecnych czasach, gdzie firmy z suplementami oferują różne odmiany białka, jak np. bez laktozy. Duże korzyści dzięki spożywaniu białka mogą zyskać osoby trenujące na siłowni, ponieważ to właśnie białko jest podstawowym budulcem naszych mięśni.

Jednak nad stosowaniem odżywki białkowej powinni zastanowić się również osoby uprawiające inne sporty oraz osoby dbające o swoje zdrowie. Białko pochodzące z suplementu jest w pełni bezpieczne oraz zawiera wysoką liczbę zróżnicowanych aminokwasów, dzięki czemu mamy pewność, że nasz organizm odpowiednio je wykorzysta. Białko dla sportowców można znaleźć na stronie: www.strefamocy.pl/pl/13-odzywki-bialkowe, gdzie znajdziemy szeroką ofertę najlepszych odżywek białkowych.

Ile odżywki białkowej spożywać?

Aby dokładnie określić ilość w jakiej powinniśmy spożywać odżywkę białkową, to na początku powinniśmy obliczyć swoje zapotrzebowanie na kalorie oraz makroskładniki. Dzięki temu optymalnie dobierzemy ilość białka w diecie do naszych celów. Warto pamiętać, że odżywka białkowa jest suplementem i powinniśmy ją stosować w momencie, gdy nie spożyjemy odpowiedniej ilości jedzenia prosto z pożywienia. W takim przypadku porcja lub dwie porcje odżywki białkowej powinny pomóc nam zrealizować dzienne założenia co do podaży białka w diecie. Co do pojedynczej porcji to standardowo przyjęło się spożywać około 30 gramów białka wraz z 300 ml wody bądź mleka, w zależności od potrzeb oraz indywidualnych preferencji.