Przeskocz do treści

Projekty domów wielorodzinnych – kiedy warto?

Stworzenie domu wielorodzinnego to czasami mniejsze wyzwania niż stworzenie domu jedynie dla dwóch rodzin, które zamierzają żyć i funkcjonować obok siebie. Zależnie od ilości osób, dla których ma być przeznaczony dany budynek, architekt bierze pod uwagę różne rozwiązania, które się mogą tutaj doskonale sprawdzić i zaspokoić potrzeby poszczególnych rodzin.

Projekty domów wielorodzinnych - mieszkania z ogrodem i garażem

Takie projekty budynków wielorodzinnych są czymś pośrednim pomiędzy domek jednorodzinnym, a tak zwanym blokiem, w którym może mieszkać wiele osób zależnie od liczby mieszkań. Tego typu budynki są przeważnie dzielone nie względem pięter, ale poziomo.

Każde mieszkanie otrzymuje wtedy osobne wejście na parterze, dzięki czemu można nawet nie natykać się na pozostałe osoby, które mieszkają w tym budynku. Czasami tylko architekci decydują się na dodatkową klatkę czy raczej korytarz, który prowadzi do poszczególnych mieszkań.

Tego typu domy wielorodzinne cechują się tym, że każde mieszkanie może mieć dostęp do własnego ogrodu i garażu, jeśli projekt to przewiduje i jeśli na terenie działki jest wystarczająco miejsca, by tak zagospodarować daną przestrzeń.

Mieszkania w bloku

Innym rozwiązaniem, gdy chodzi o domy wielorodzinne jest stworzenie tak zwanego bloku, co szczególnie było  popularne w czasach PRL-u.  Jednak do dziś są one stawiane w miastach, dzięki więcej ludzi może zamieszkiwać w centrum, mieć blisko do pracy i różnych miejsc. Są to różne typy zabudowań, w tym m.in. punktowce, klatkowce oraz galeriowce.

Posiadają one przeważnie kilka pięter, a na każdym z nich znajdzie się wiele mieszkań zależnie od przestrzeni, jaką można było tutaj zagospodarować. W ofercie tej firmy znajdują się projekty domów wielorodzinnych, w których znajdzie się 4-20 mieszkań.

Projekty mieszkań dopasowane do potrzeb klientów

Choć wydaje się to proste, to trzeba tutaj dobrze zaplanować wykorzystanie przestrzeni tak, by każdy z mieszkańców miał dostęp do wszelkich rzeczy, jakich potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania na co dzień.

Poza tym takie mieszkania mogą być różnej wielkości, dzięki czemu o wiele łatwiej jest je dopasować do potrzeb klientów, który zamierzają je kupić.

Zobacz przykładowe projekty budynków wielorodzinnych: https://wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-domu-wielorodzinnego/