Przeskocz do treści

Salt mines Cracow – wycieczka trasą górniczą.

Specjalnie przygotowana w kopalni soli w Wieliczce górnicza trasa wymaga dużej odwagi od zwiedzających, którzy będą chcieli ją pokonać. Przede wszystkim trzeba mieć odpowiednie wyposażenie i właściwie się przygotować do tego niemałego wyzwania. Dzięki temu, że kopalnia soli Kraków udostępnia taką możliwość, na pewno zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce staje się dużo ciekawsze i bardziej ekscytujące.

Kopalnia w Wieliczce

Jak znaleźć taką wycieczkę, jeśli jest się na przykład gościem zagranicznym? Najprościej będzie skorzystać z wyszukiwarki internetowej i wpisać na przykład hasła "wieliczka tour", czy też "salt mines cracow". Wyników powinno być sporo, gdyż istnieje wiele firm nastawionych na gości spoza naszego kraju.

A dlaczego właśnie opcja trasy górniczej jest taka ciekawa i godna polecenia? Podróżując po tej trasie, turysta będzie mógł wcielić się w role górnika. Będzie mógł w najlepszy z możliwych sposób poznać życie pod ziemią i wszystkie jego blaski oraz cienie. Każdy z uczestników wycieczki otrzyma ekwipunek górniczy w skład którego wchodzić będą: hełm, kombinezon ochronny, pochłaniacz tlenku węgla oraz lampa.

Jest to podstawowe wyposażenie, z którego również na co dzień korzystają górnicy. Istotne jest również to, aby mieć ze sobą nieprzemakalne obuwie oraz wygodne ubrania. Dzięki temu można będzie przejść tę trasę bez najmniejszych problemów.

Źródło: CracowVisit (wieliczka tour,salt mines cracow)

Popularność takiej wycieczki

Oczywiście, zwiedzanie kopalni tą trasą odbywa się wraz z doświadczonym, wykwalifikowanym przewodnikiem, który zadba o bezpieczeństwo każdej osoby, która będzie uczestnikiem wyprawy. Istotne jest, aby turyści słuchali się przewodnika i wykonywali wszystkiego jego polecenia.

Wpłynie to pozytywnie zarówno na bezpieczeństwo samego turysty, jak i bezpieczeństwo innych osób uczestniczących w wycieczce. Każdy uczestnik wycieczki będzie nazywany śleprem, czyli początkującym górnikiem. Każdy otrzyma konkretny górniczy zawód oraz zadanie do wykonania.

Zdecydowanie taka wędrówka będzie pełna przygód i na długo zapadnie w pamięci uczestnikom. Będzie to świetna okazja do tego, aby poznać podziemne życie, z którym na co dzień zmagają się górnicy w swojej ciężkiej pracy. Jedno jest pewne, jeśli rzuci Wam się w oczy hasło Wieliczka tour lub salt mines Krakow - skorzystajcie z tych wycieczek. Naprawdę warto.