Przeskocz do treści

Butelka do karmienia antykolkowa – czym jest?

Kolki i wzdęcia to dolegliwości, które bardzo często odczuwają niemowlęta. Pojawiają się, ponieważ maluszek wraz z jedzeniem połyka pęcherzyki powietrza. Z tym kłopotem pomaga sobie poradzić butelka do karmienia antykolkowa.

Jak działa butelka antykolkowa?

Wielu rodziców zastanawia się jak właściwie działa butelka antykolkowa. Czy warto inwestować w ten gadżet? Całe działanie butelki polega na wyrównywaniu się ciśnień w środku butelki i na zewnątrz. Po drugie butelka zapobiega przedostaniu się pęcherzyków do pokarmu. A to właśnie one powodują dolegliwości u maluszków, bóle brzuszka, kolki i problemy z trawieniem.

Butelka do karmienia antykolkowa (zobacz) pozwala na wyeliminowanie połykanych pęcherzyków powietrza praktycznie do zera. Dzięki temu dziecko praktycznie nie odczuwa dolegliwości związanych z refluksem czy kolkami.

Czy butelka do karmienia antykolkowa ma jakieś wady?

Oczywiście, że tak. Tego typu butelki są dość drogie, zwłaszcza w porównaniu do tych zwykłych. Po drugie znacznie trudniej się myje. Wielu rodziców zastanawia się, czy butelki antykolkowe rzeczywiście działają.

Na to pytanie niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ dolegliwości u dziecka mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Na przykład alergią czy stresem. Jednak gdy problemy z jedzeniem są bardzo nasilone, to warto wypróbować butelkę antykolkową.

Jaką butelkę antykolkową dla swojego dziecka?

W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli do wyboru, nic dziwnego, że ciężko na któryś się zdecydować. Zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w tej materii.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu warto przeczytać opinie rodziców, a tych w internecie znajdziemy setki, jeśli nie tysiące. Jednak nic nie zastąpi testowania przez dziecko. Najbardziej polecana butelka może nie przypaść do gustu naszemu maluchowi i prawdopodobnie trzeba będzie zainwestować w inny model.

Do kiedy można używać butelek tego typu?

Tego typu butelki można używać aż do momentu kiedy dziecko przestanie jeść pokarm z butelki. Kolejnym etapem może być nauka picia z kubeczka. Tego standardowego lub niekapka.